מן התקשורת

התחבורה הופכת לחכמה יותר - ומצריכה התאמות בכוח האדם

חברת מומנטום, בשיתוף עם משרדי הממשלה, מקדמת פרויקט לפיתוח מגמות לימוד לתחבורה חכמה עבור תלמידי התיכונים: "יוצרים את דור העתיד של העובדים"

פירסום ראשון 30.01.20
מעריב

האם כדאי לבחור מקצוע בענף הרכב?

סטודנט להנדסה מכנית ומנכ"לית מומנטום, מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב בישראל, מספרים על הלימודים בתחום

פרסום ראשון 11.01.20
ynet

העליות, המורדות והמטרות: מנהיגות מסכמות שנה

לקראת 2020, נשים בכירות שמובילות חברות, מניעות תהליכים ויוצרות שינויים מהפכניים מדברות על הרגעים הגדולים והמשמעותיים הטובים יותר והטובים פחות, של השנה שחלפה

פירסום ראשון 31.12.19
סלונה

למרות התגמול, הייצוג הנשי במכונאות רכב - פחות מ־1%

מקצועות הנחשבים גבריים מתגמלים יותר גם עבור נשים שעוסקות בהם. אישה העובדת בענף הרכב מספרת: "כשמגיעים אלינו לקוחות ורואים אישה, התגובות הן מעורבות". סיפרוה של נעמה רובין קריאף, מרצה במכללת תל חי במגמת הרכב ובעלת מרכז שירות בצפת.

פירסום ראשון 24.12.19
מעריב

פעם מוסכניק בעתיד רופא טכנולוגי

בפרק נעסוק באיש שביד אחת שלו יש מפתח ברגים וביד השנייה לפטופ וננסה לפענח מה מסלול ההכשרה של אותו רופא טכנולוגי שמטפל במכונית שלנו, ולאן מועדות פניו של המקצוע. אורחת בפרק: חגית אליאס, מנכ"לית מומנטום.

פירסום ראשון 18.12.19
עושים היסטוריה

לוח וגיר - המורים החדשים במגמות הרכב

משה עוזיאל היה תלמיד בכפר הנוער אמי"ת בפתח־תקווה וחזר אליו כמורה וכמנהל • לפני שלוש שנים הוא התקשה לגייס מורים בתחומי הטכנולוגיה והרכב ופנה לבוגרי בית הספר כדי שימלאו את החסר בכיתות • אלה עזבו עסקים ומקומות עבודה, למדו הוראה וסגרו מעגל במקום שהתחנכו בו

פירסום ראשון 15.12.19
ידיעות אחרונות

סטודנטים משנקר מעצבים את בגדי מכונאי העתיד

אנחנו רגילים לראות אותם בסרבלים, לרוב מוכתמים בשמן מכונות, כתמי צבע ודבקים, אבל הקדמה והטכנולוגיה החדשנית מאפשרת כיום סביבת עבודה נקיה יותר למוסכניקים. האם בקרוב נראה את אנשי המוסך מוותרים על הסרבל לטובת בגדים אופנתיים? שת"פ של סטודנטים במכללת שנקר במסלול עיצוב אופנה לגברים שעיצבו את בגדי העתיד של מכונאי הרכב

פרסום ראשון 17.11.19
ישראל היום

המוסך נהיה היי טק

הנדסאי מכונאות רכב: מקצוע חדש ומבוקש שצומח מתחת לרדאר. עם שכר חיציוני של 13,676 ש"ח לעוסקים בתחום, עבודה שדורשת יותר ויותר מיומנויות טכנולוגיות, שעות גמישות יחסית וצורך גדל בעובדים, הנדסאי מכונאות הרכב מסתמן כמקצוע עם ביקוש גדל והולך.

פירסום ראשון 10.10.19
דבר העובדים בארץ ישראל

החשמליות בדרך? לימודי מכונאות הרכב לא השתנו מאז 1959

1,200 סטודנטים ילמדו בשנה הקרובה בתוכנית הכשרת מכונאי וחשמלאי הרכב שיזמו יבואני הרכב, אחרי שהמדינה המשיכה להכשירם לפי תוכנית לימודים שנקבעה לפני 60 שנה • החשש: מחסור בכוח אדם מתאים לעידן החשמלי • היעד: הגדלת שיעור הנשים במוסכים לשיעור כמו בחיל האוויר

פירסום ראשון 17.09.19
ממון, ידיעות אחרונות

10 רעיונות איך להפוך את החינוך בישראל לטוב יותר

איך מכשירים תלמידים כך שיתאימו לשינויים בשוק העבודה ולכישורים החדשים הנדרשים בו? לרגל תחילת שנת הלימודים "כלכליסט" מביא, זו השנה השנייה, רעיונות מפי עשרה מומחים, כיצד להפוך את ישראל לחדשנית ויצירתית בחינוך

פרסום ראשון: 01.09.19
כלכליסט

תוכנית לימודים חדשה במכללות הטכנולוגיות

התוכנית תשים דגש על חיבור ישיר עם המעסיקים הפוטנציאליים. חגית אליאס, מנכ"לית ארגון מומנטום: "פועלים לצמצם את הפער בין צרכי התעשייה לבין ההכשרה"

פרסום ראשון: 30.07.19
מעריב

היי-טק במוסך

ידיים על ההגה: עולם הרכב משתדרג, ואיתו התלמידים וההכשרה. המירוץ הטכנולוגי העולמי הביא מורים, יבואנים ותעשיינים ישראלים ליצור תכנית הכשרה שתתמודד עם השינויים המהירים בתעשיית הרכב, ולהיאבק בדימוי הבעייתי של הענף.

פרסום ראשון: 25.07.19
דבר העובדים בארץ ישראל

התוכנית שתציל את ענף השירותים לרכב?

המשבר הנוכחי בענף השירותים לרכב הוא קצה הקרחון במה שעתיד לטלטל את התחום הזה בישראל. ארגון הגג "מומנטום" בו חברות יבואניות הרכב המובילות בישראל הוא תוכנית ההצלה העתידית שלו.

פרסום ראשון: 06.06.19
וואלה! רכב

קריאה לשר החינוך הבא

מעבר לסוגיות יומיומיות הנוגעות למערכת החינוך בישראל, משרד החינוך מחוייב לעסוק בנושא לא פחות חשוב ומשמעותי לעתיד הדור הצעיר בעשור הקרוב.

פרסום ראשון: 27.05.19
סלונה

הרובוטים כבר כאן: 40% מעובדי תעשיית הרכב בסכנה

בישראל מועסקים 60 אלף עובדים במוסכים ורבים מהם לא יהיו רלוונטיים לשוק התעסוקה בעוד שלוש עד חמש שנים. "הענף יידע לדאוג לעצמו כי יצטרכו פחות עובדים אבל יותר מיומנים - יהיו עובדים שלא תהיה להם יכולת להשתלב בלי הכשרה מתאימה"

פרסום ראשון: 19.05.19
כלכליסט

אופק תעסוקתי חדש לנשים

ענף הרכב יכול להיות הענף הראשון שיסדוק את החלוקה המגדרית של עולם המקצועות, בעיקר בזכות הטכנולוגיה המאפשרת אבחון וטיפול ברכבים החדשים

פרסום ראשון: 17.03.19
סלונה

מוסך? לא רק גברים!

נכנסתם למוסך וגיליתם שהמכונאי הוא בכלל מכונאית? סיפורן של שלוש מכונאיות, כן מכונאיות, קראתם נכון!

פרסום ראשון: 19.03.19
מגזין אוטו

"זה נדיר לראות אישה שמכניסה ידיים לגריז"

יוליה שרץ היא מכונאית רכב שלא מפחדת להתלכלך בכדי להתפתח בענף הרכב: "אני לומדת ומתפתחת, לא מתביישת לבקש עזרה וזוכה לקבל כבוד מהקולגות שלי"

פרסום ראשון: 07.03.19
תכנית הרדיו הקבינט

שת"פ עם קבוצת לובינסקי בליווי חברת מומנטום

במסגרת שיתופי הפעולה שמקיים המרכז הטכנולוגי להנדסאים בספיר עם התעשייה, סוכמה השבוע תכנית לשיתוף פעולה עם יבואנית הרכב קבוצת לובינסקי, מהיבואניות הגדולות והמובילות בארץ.

המרכז הטכנולוגי להנדסאים, מכללת ספיר

הדור הבא של המוסכניקים

תלמידי י"ב? יבואני הרכב מחזרים אחריכם, ומשקיעים לא מעט כדי להכשיר אתכם להיות מכונאי הרכב של מכוניות העתיד אחת. הסדנאות מעוצבת בסגנון הסרט "מהיר ועצבני"

פרסום ראשון: 24.10.17
ידיעות אחרונות

תשארו מעודכנים

תרשמו לניוזלטר שלנו

אנא הזינו שם מלא
אנא הזינו כתובת אימייל
תודה, פרטייך התקבלו בהצלחה.