הכשרות מקצועיות

תכנית "סטארטר" - הכשרה בחניכות

בשותפות האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וג'וינט ישראל – תב"ת

התכנית מטמיעה בשוק העבודה הישראלי מודל חדשני של הכשרה מקצועית בחניכות (Apprenticeship), ופועלת על פי המודל הדואלי - המשלב הכשרה במוסד לימודים ובמקום העבודה, ופועל בהצלחה ברחבי העולם

סטארטר:
מודל הכשרה שפותח על-ידי ג'וינט-תבת, המשלב לימוד יסודות האוטוטרוניקה במרכז הכשרה ופרק של חניכות במרכזי השירות. התוכנית בפיקוח ותמיכה של משרד העבודה, ועל כן סיומה בהצלחה מזכה את בוגריה בקבלת תעודת הסמכה ממשרד העבודה. ההכשרה בתוכנית אורכת מספר חודשים בודדים, כאשר כבר במהלך ההכשרה המוכשר מקבל שכר חלקי בעבור עבודתו כחלק מההכשרה. מעסיקים הקולטים את החניכים לעבודה עם סיום ההכשרה זכאים למענק השמה.

ענף הרכב מהווה כ- 20% מתכנית ההכשרה.

הסיפור של שחר
שחר ברהה עלה מאתיופיה בשנת 2006, בן 30 נשוי +2. שחר הגיע לתכנית סטארטר לאחר שעבד במפעל לייצור לוחות סולאריים, עבודה שלטענתו הייתה קשה ללא אופק התפתחותי. הוא נחשף לתחום מכונאות הרכב עוד כשהיה באתיופיה, ומאז ומתמיד נמשך אליו ורצה לעסוק בו. בשל קשיי הקליטה והסטטוס המשפחתי, שחר התקשה למצוא מסגרת לימודית שתתאים לו. לשמחתו, עם ההרשמה למכללה, הציעו לו להשתלב בתכנית סטארטר שתאמה בדיוק את צרכיו. שחר מספר כי האפשרות לשלב לימודים ועבודה, עזרה לו לצלוח את הקורס, ולהשתלב בתחום בזמן קצר יחסית וללא ניסיון קודם.

כיום שחר עובד כמכונאי במרכז השירות של חברת קרסו מוטורס, הוא מעיד כי העבודה לצד מכונאים מנוסים דוחפת אותו קדימה ומאפשרת לו להתקדם מהר. "תכנית סטארטר סיפקה לי קיצור דרך מקצועית ועזרה לי למצוא מקום עבודה ראוי. טוב לי במקום העבודה, מתייחסים אלי כמו למשפחה ומבינים אותי."

תשארו מעודכנים

תרשמו לניוזלטר שלנו

אנא הזינו שם מלא
אנא הזינו כתובת אימייל
תודה, פרטייך התקבלו בהצלחה.